ТЕОРЕТИЧНИЙ ВІДДІЛ

/Files/images/161_muzyka.jpg

Теоретичний відділ об’єднує учнів школи починаючи з підготовчого класу, адже кожен вивчає теоретичні дисципліни - сольфеджіо, музичну літературу, історію хореографії. В останні роки з появою в нашому колективі молодих талановитих педагогів-композиторів велику популярність здобув предмет “композиція”. В епоху реформ та змін педагоги-теоретики дають міцну інтелектуальну та практичну базу дітям, залучаючи їх до класичного мистецтва.

Що ж ховається за робочими буднями теоретичних дисциплін? Це захопливі історії про композиторів, класична теорія та вміння застосувати її на практиці під час співу, запису диктантів; імпровізація та кмітливість, традиційні завдання та новаторські “родзинки”. Життя теоретичного відділу - це тісний взаємозв’язок з викладачами з фаху.

За 45 років, які нещодавно відзначила наша школа, на теоретичному відділі навчалося приблизно 3000 дітей різних музичних спеціальностей. Багато з них обрали музику своєю професією та ніколи не пошкодували про це.

Сьогодні теоретичний відділ є творчим колективом однодумців. Всі викладачі відділу здобули вищу мистецьку освіту у Харківському національному університеті мистецтв ім. І.П.Котляревського.

На відділі працюють викладачі:

/Files/images/davtadze_ag/Давитадзе АГ3.jpg Давітадзе Анастасія Галактіонівна

Завідуюча теоретичним відділом ДМШ №12, доктор філософії, викладачка музично-теоретичних дисциплін, працює як зі старшими класами так і з молодшими дітьми.

Закінчила магістратуру з відзнакою у 2016 році та успішно захистила дисертацію у 2021 році під керівництвом досвідченого науковця, кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри теорії музики - Борисенко Марії Юріївни.

Викладацьку роботу в музичній школі молода спеціалістка обрала серцем, адже вважає, що наше майбутнє саме за цим підростаючим поколінням.

Є організаторкою шкільного проєкту "Дитячий круглий стіль" (травень 2023 року), де учні різних класів можуть розвинути та проявити свої дослідницькі, наукові, творчі та ораторські здібності, що і є головною метою заходу. Проєкт планується стати щорічним в стінах рідної школи.

/Files/images/яковчук.jpg Яковчук Наталія Михайлівна

Викладач-методист, викладач вищої категорії, член Всеукраїнської спілки музикантів. Освіта - музичне училище (Білорусія, місто Молодечно), Харківський національний університет мистецтв ім. І.Котляревського. Кваліфікація – музикознавець, викладач музично-теоретичних дисциплін та загального фортепіано. Стаж педагогічної діяльності – 36 років. В складі групи авторів приймала участь в розробці програми по музичній літературі для Дитячих музичних шкіл (Київ, 2003 рік).

Веде просвітницьку діяльність. В різні роки це – лекції оперної студії харківського дома вчених, авторство та проведення лекцій в дитячому естетичному клубі «Фермата». Як методист співпрацює з кафедрою історії музики Харківського університету мистецтв ім. Котляревського, проводить майстер-класи для студентів-музикознавців, є також членом журі та оргкомітету Всеукраїнської олімпіади для учнів середньої ланки музичної освіти.

Учні Яковчук Натал’ї Михайлівни успішно продовжують навчання в Харківському музичному училищі ім. Б. Лятошинського та в Харківському національному університеті мистецтв ім. Котляревського, педагогічній академії ім. Сковороди, а також представляють школу на обласних і міжнародних конкурсах.

/Files/images/gerasimenko/114.jpg Герасименко Олена Георгіївна

Викладач музично-теоретичних дисциплін вищої категорії. Загальний стаж роботи - 29 років. Професійна біографія почалася з навчання в музичному училищі, потім в Харківському інституті мистецтв на факультеті історії та теорії музики.

За час роботи в школі виховала плеяду випускників, які успішно навчаються і закінчили різні профільні навчальні заклади - музичні училища, інститути мистецтв, культури. Багато з них ставали лауреатами та дипломантами різних музичних конкурсів. Разом з О.А. Тадеуш керує дитячим шумовим оркестром «Джерельце».

У 2016 році за плідну роботу нагороджена почесною грамотою мера міста Харкова.

/Files/images/tadeush/117.jpg Тадеуш Оксана Анатолїївна

Викладач музично-теоретичних дисциплін та композиції. Закінчила з відзнакою теоретичний відділ ХМУ ім. Б.М.Лятошинського (2010) та кафедру композиції та інструментовки ХНУМ ім. І.П.Котляревського (2015) у класі доцента Гайденко І.А. Є лауреатом всеукраїнських та міжнародних конкурсів, серед яких – конкурс молодих композиторів у Чернігові (2010), «Пентатон» (Миколаїв, 2012 та 2013), конкурс молодих композиторів ім. І.Карабіца (Київ, 2014), Golden Time Hollywood (2019), Grand music art (2019).

В ДМШ № 12 працює вже 6 років. За цей час учні класу композиції виступають на різноманітних концертах у школі, а також успішно представляють школу на регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та отримують призові місця.

Серед конкурсів, які щиро вітають наших юних композиторів – всеукраїнський конкурс-фестиваль сучасного музичного мистецтва «Харківські зорі», Всеукраїнський конкурс юних композиторів «Натхнення», Відкритий фестиваль світової музики імені М.Леонтовича, Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Харків збирає таланти», Міжнародний інтернет-конкурс юних композиторів «Junior impreza».

Учні Оксани Анатолівни також гідно представляють ДМШ №12 на музично-теоретичних олімпіадах.

/Files/images/palachova/Палачова 1 (1).jpg Палачова Катерина Володимирівна

Викладачка музично-теоретичних дисциплін та композиції. Закінчила з відзнакою Запорізьке музичне училище імені П. І. Майбороди за фахом “Теорія музики”. На сьогоднішній день навчається в магістратурі Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського за спеціальністю “Композиція”.

Лауреатка всеукраїнських та міжнародних композиторських конкурсів, учасниця міжнародних музичних фестивалів. Авторка камерної вокальної та інструментальної музики (серед якої важливе місце займають твори для дітей), а також музики до театральних вистав.

Досвід роботи у ДМШ — з 2011 року. На сьогоднішній день викладає сольфеджіо у нульових класах, а також композицію в учнів ДМШ №12.

/Files/photogallery/1344/IMG_20161020_164647.jpg

/Files/images/tadeush/t6.jpg/Files/images/tadeush/t4.jpg

/Files/images/tadeush/t2.jpg/Files/images/tadeush/t3.jpg

/Files/images/tadeush/t1.jpg/Files/images/tadeush/t7.jpg

Сторінка школи в мережі FACEBOOK
Кол-во просмотров: 2585

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.