ВОКАЛЬНО-ХОРОВИЙ ВІДДІЛ

/Files/images/vokalno-horovoy_otdel/p3.jpg

У 2014 році був створений вокально-хоровий відділ школи. Очолила відділ Лупіка І.Ю.

Загальна мета нашої роботи — раннє виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, створення умов для їх активної творчості, формування ціннісних орієнтацій у сфері мистецтва загалом та музичному зокрема, підготовка учнів до подальшого продовження навчання на рівні фахової предвищої мистецької освіти.

Навчання має два напрямки: академічний та естрадний спів. За численними проханнями батьків з 2016 року контингент учнів відділу розширився: було створено клас естрадного співу. Педагоги, які викладають цей предмет, мають диплом “Музичне мистецтво естради “.

/Files/images/vokalno-horovoy_otdel/DSC_0312.JPG

Обов'язковим предметом для учнів, що навчаються за естрадним напрямом, є предмет “Сценічний рух”. Основним завданням цього предмету є розвиток в учнях правильної постанови та вміння невимушено й чітко керувати своїм тілом, правильно розподіляти сценічний простір та рухатись по сцені під час співу.

Дуже тісно вокально-хоровий відділ співпрацює з лікарем-фоніатром. Вступ на відділ можливий тільки після огляду фоніатора та справки про можливість занять з вокалу. Лікар-фоніатор часто дає професійні поради учням-вокалістам та їх викладачам щодо вокального режиму та охорони дитячого голосу.

З 2019 року контингент відділу складає 70 учнів.

Учні ведуть активну концертно-просвітницьку діяльність. Вони із задоволенням приймають участь у міських, районних та шкільних заходах. Серед учнів відділу багато лауреатів й дипломантів міжнародних, Всеукраїнських, Обласних, міських та районних конкурсів. Багато з них продовжують своє навчання в Харківському музичному училищі ім.Б.Лятошинського, Харківському національному університеті мистецтв ім.І.П.Котляревського (Цьома Ганна, викл. Пріз О.В.), національній музичній академії ім.П.І.Чайковського (випускник школи, учень викл. Пріз О.В. Володимир Черенов), Празькій національній консерваторії (учень викл. Пріз О.В. Ілля Бессараб).

Наразі педагогічний склад викладачів відділу налічує 9 осіб, серед яких є педагоги вищої, першої та другої категорії. Це дуже професійні та завзяті представники своєї справи.

До відділу входять творчі колективи: хор учнів молодших класів “Перлинки”; хор середніх класів “Пролісок”; хор старших класів “Amatus choralis”; вокальний ансамбль учнів старших класів відділу “Мозаїка”; дует у складі Поліни та Софії Сухопар (викладач Пріз О.В.); тріо у складі Бутенко Оксани, Анни та Єлизавети (викладач Лупіка І.Ю.).

У 2018 р. до складу вокально- хорового відділу увійшов хореографічний клас, керівником якого є викладач Безкоровайна О.Л. Зараз 30 учнів цього класу вивчають сучасну хореографію, класичний танець, гимнастику, акробатику, музичну грамоту, історію хореографічного мистецтва. У цих класах діти здобувають професійну хореографічну освіту початкової ланки, що дає можливість вихованцям хореографічних класів з легкістю вступати у середні та вищі заклади професійної мистецької освіти.

Усі діти беруть участь у міських, шкільних та районних заходах, конкурсах та фестивалях різного рівня. Між хореографічними ансамблями та учнями вокально-хорового відділу існує плідна співпраця: з великим натхненням створюються спільні номери хореографів та вокалістів. Тут слід згадати про участь у Всеукраїнському проекті флешмобі “Діти Харкова — за мир” та “Ми діти-ми Всесвіт” , міське свято “Масляна”, мультимедійне міське свято “Чудо-сіті”, міжнародний музичний марафон ”Kharkiv music fest” ТРЦ “Французський бульвар”, Обласний конкурс дуетів, День прапора, День Незалежності України, День вчителя, День Примирення, звітній концерт школи в Національному театрі опери та балету ім.М.Лисенка (ювілейний звітний концерт школи), та численна кількість районних заходів.

/Files/photogallery/1416/21.jpg

Для відкриття класу естрадного співу були створені всі умови. Матеріально-технічне забезпечення: кабінети були оснащені всім необхідним для викладання цього предмету- мікрофони, мікшер, колонки. У великому залі також установлена звукова апаратура та світлове оформлення.

Значною подією у житті школи в цілому та вокально-хорового відділу зокрема стала організація та проведення у 2018 році в нашій школі І міського фестивалю-конкурсу вокального мистецтва“Primavera voce”за підтримки департамента культури Харківської міської ради. Організатором та натхненником цієї мистецької події є директор нашої школи Пріз О.В

На відділі працюють викладачі:

/Files/images/lupika/Лупика.jpg Лупіка Ірина Юріївна

Завідуюча відділом. Хормейстер, викладач академічного та естрадного співу. Стаж роботи 16 років. Випускниця ДМШ №12 1992 року. У 1996 році закінчила з відзнакою Харківську гуманітарно-педагогічну академію. Надалі продовжила навчання в Харківській академії культури, яку закінчила за спеціальністю «Диригент академічного хору, викладач спеціальних дисциплін».

В даний час є керівником вокального ансамблю"Мозаїка", вокального тріо сестер Бутенко. Вокальний ансамбль "Мозаїка" і тріо Бутенко є лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських та Обласних конкурсів. Учні Ірини Юріївни активні учасники міських, районних та шкільних заходів та концертів.


/Files/images/priz/IMG_2985.JPG Пріз Оксана Володимирівна

Лауреат Міжнародного і Національного конкурсів, педагог вищої категорії, загальний педагогічний стаж роботи 24 роки. Випускниця ДМШ №12 ім К.І.Шульженко (фортепіанний відділ).

У 1994 році закінчила Харківське музичне училище ім.Б.Н.Лятошінского за фахом "фортепіано" та здобула кваліфікацію "педагог по класу фортепіано, концертмейстер, артист ансамблю".

У 2001 році закінчила Харківський національний університет мистецтв імені І.П.Котляревського за фахом "академічний спів" і отримала кваліфікацію "оперний співак, концертний співак, педагог.

У 2005 році закінчила асистентуру-стажування при ХНУМ ім. І.П.Котляревського за фахом "музичне мистецтво", спеціалізація "академічний спів" і отримала кваліфікацію концертний виконавець, педагог вищого навчального закладу.

З 1993 р по 2006 р працювала в ДМШ №12 ім.К.І.Шульженко на посадах педагог фортепіано та педагог вокалу (академічний напрям).

З 2005 р по 2015 р працювала в ДМШ №5 ім.Н.А.Рімского-Корсакова на посаді завідувача вокальним відділенням, педагог вокалу (академічний, естрадний напрямки).

З 1 липня 2015 року призначена Департаментом культури Харківської міської ради на посаду директора ДМШ №12 ім.К.І.Шульженко.

За період роботи Пріз О.В. нагороджена почесними грамотами та дипломами. А саме:

- ювілейна медаль "Двадцять років незалежності України за вагомий внесок у культурний розвиток України";

- почесна грамота управління культури і туризму Обласної державної адміністрації "За багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток естетичного виховання підростаючого покоління";

- подяку Харківського міського голови "За сумлінну і плідну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток естетичного виховання підростаючого покоління міста Харкова";

- лауреат міського конкурсу "Молода людина року";

- грамота адміністрації Червонозаводського району Харківської міської ради "За сумлінну працю та високий професіоналізм";

- дипломи за високий рівень професійної підготовки учнів і педагогічну майстерність (Міжнародний конкурс "Акорди Хортиці" м. Запоріжжя; Всеукраїнський конкурс "Пісенна скарбничка" м.Київ; Міжнародний конкурс "Premier" м.Київ та ін.); дипломи "Кращий педагог" (Міжнародний конкурс "Синій птах" м.Сімферополь).

Учні класу Пріз О.В. регулярно стають лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсів. Після закінчення музичної школи випускники Пріз О.В. надходять в ХНУМ ім.І.П.Котляревского, в Київську НМА ім.П.І.Чайковського, Київський інститут музики ім.Р.М.Глієра на факультет "академічний спів". Також учні Пріз О.В. нагороджені стипендіями: "Кращий учень закладу", "Обдарованність", "Надія Слобожанщіні".

Пріз О.В. організатор циклу концертів "Де музика бере початок" в супроводі молодіжного академічного симфонічного оркестру "Слобожанський". Солісти - учні класу Пріз О.В. (Академічне і естрадний спів). Пріз О.В. проводить семінарські заняття на курсах підвищення кваліфікації (об'єднання педагогів вокалу) в обласному навчально-методичному Центрі підвищення кваліфікації; є членом журі Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів.

/Files/images/Veronika Koval.jpg Коваль Вероніка Миколаївна

Викладач академічного співу. Спеціаліст I категорії. Загальний стаж роботи 7 років. В ДМШ №12 працює з 2016 року. Лауреат міжнародних конкурсів і фестивалів, солістка Харківського національного театру опери та балету імені М.Лисенка. Після закінчення музичної школи ім. В. Косенко надійшла в Київське державне вище училище ім. Р. Глієра на вокальний відділ в клас Івана Паливоди.

У 1998 році закінчила училище і вступила до Московської Державну консерваторію ім. П.І.Чайковського в клас Народної артистки СРСР, професора Бели Руденко. Після закінчення консерваторії була прийнята в Академію молодих оперних співаків Маріїнського театру, Санкт-Петербург (2005-2007).

У 2009-2014 рр. працювала викладачем сольного співу в Київському інституті музики ім.Р. Глієра та Київської дитячої академії мистецтв.

У 2009-2010 рр. працювала солісткою австрійського агентства «Da Capo». З успіхом гастролювала по містах Німеччини, а так само в «Wiener Johann Straus Konzert-Gala» з симфонічним оркестром «K & K Philharmoniker» під керівництвом Маттіаса Георга Кендлінгера.

У 2014 році дебютувала в партії Кармен (опера «Кармен» Ж. Бізе) в Дніпропетровському академічному театрі опери та балету. Після чого була запрошена солісткою в Харківський театр опери та балету. Брала участь в майстер-класах відомих оперних співаків: Євгенії Нестеренко, Олени Образцової, Сергія Лейферкус, Ваги Берганца, Паоло Коні, Ваги Зіліс-Гара.

Лауреат 2 премії Міжнародного конкурсу ім. Соломії Крушельницької (Україна, 2009), Лауреат Міжнародного фестивалю «харбінського літо» (Китай, 2002),

Дипломант 2-го Міжнародного конкурсу молодих оперних співаків ім. Павла Лисицина (Росія, 2006), Semy finalist Міжнародного конкурсу «Dall Operа» в Дрездені (Німеччина, 2007), Semy finalist Міжнародного конкурсу в Женеві (Швейцарія, 2007),

Лауреат 1 премії Міжнародного конкурсу-фестивалю «Духовні джерела" (Україна, 2008),

Лауреат 2 премії Міжнародного конкурсу «Мистецтво 21 століття» (Україна, 2009),

Фіналіст Міжнародного конкурсу співаків у Болоньї (Італія, 2009), Semy finalist Міжнародного конкурсу ім. Клаудії таев (Естонія, 2009), Дипломант конкурсу Собіновского фестивалю ( Росія, 2010),

Дипломант Міжнародного конкурсу ім. Марії Бієшу (Молдова, 2012).

/Files/images/Феденко Алевтина.jpg Стьопіна (Феденко) Алевтина Юріївна

Викладач сольного академічного співу. Загальний стаж роботи 4 роки.

Студентка Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, виконавський факультет (академічний спів).

З 2000 року учасник зразкового ансамблю танцю "Мрія".

/Files/images/yurchenko/Юрченко МВ1.jpg Юрченко Марина Володимирівна

Викладач естрадного вокалу. Випускниця ДМШ №12 ім. К.І.Шульженко (фортепіанний відділ, клас Пріз Л. І., 2012 рік). Стаж роботи - 2 роки.

У 2018 році закінчила Харківське музичне училище ім.Б.Н.Лятошінского за фахом "музичне мистецтво естради" (клас Іванової Лілії Павлівни) і отримала кваліфікацію "педагог вокалу, артист хору та ансамблю".

У 2018 році вступила на другий курс Харківської Державної Академії Культури на спеціальність «Естрадний вокал». Лауреат всеукраїнських естрадних та джазових конкурсів.

/Files/images/stetskovich/IMG_5817.JPG Стецкович Олена Вікторівна

Викладач естрадного вокалу. Лауреат всеукраїнських та міжнародних естрадно-джазових вокальних конкурсів. Має повну вищу музичну освіту з трьома червоними дипломами. Досвід роботи з дітьми та дорослими більше п'яти років.

Є наукові публікації на теми: «Творчість Стінга в контексті світової культури і музики» (2015р). «Джазові вокально-виконавські традиції в сучасному українському виконавстві» (2016р). «Універсалізм творчої діяльності Г. М. Т Самнера (Стінга) в контексті масової музичної культури другої половини ХХ - початку ХХI століття» (2019 р.).

З 2019 року студентка Харківської державної академії культури в аспірантурі на кафедрі «Музичне мистецтво».

З 2019 року є викладачем сольного співу в ДМШ №12 ім. К.Шульженко.

/Files/images/beloenko/Белоенко.jpg Бєлоєнко Олена Василівна

Закінчила Харківське музичне училище ім.Б.Лятошинського відділ «Спів» та Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди факультет «Музичне мистецтво». Загальний стаж роботи 6,5 років.

/Files/images/danilchenko/DSC_1235.jpg Данильченко Олена Юріївна

Хормейстер. Стаж роботи 15 років. У 2008 році закінчила Луганський інститут культури і мистецтв, отримавши кваліфікацію «диригент хору, артист хору, викладач». Керівник хору «Пролісок», викладач академічного вокалу.

/Files/images/vokalno-horovoy_otdel/Сидорова Ирина Борисовна.jpg Сидорова Ірина Борисівна

Хормейстер. У 2011 році закінчила з відзнакою Харківське музичне училище ім.Б.М.Лятошинського. У 2016 році закінчила Харківський Національний університет мистецтв ім.І.П.Котляревського, де здобула диплом магістра та отримала кваліфікацію: «диригент хору; науковець-дослідник; викладач вищого навчального закладу».

Стаж роботи 11 років. У ДМШ №12 ім.К.І.Шульженко працює перший рік на посаді викладача хору старших класів «Аmatus choralis».

Колективи Ірини Борисівни активні учасники міських, районних та шкільних заходів. Учні неодноразово ставали переможцями на Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах та фестивалях.

Також Ірина Борисівна активний учасник шкільних заходів як виконавець. А також є лауреатом Міжнародного конкурсу. Має подяку від Харківського міського голови за сумлінну працю та підготовку колективу до виступу у святі: «Міжнародний день захисту дітей».

Шостенко Павло Дмитрович. Загальний стаж роботи - 11 років

/Files/images/lupika/IMG_1130[1].JPG/Files/images/lupika/IMG_8908[1].JPG/Files/images/lupika/IMG_9373.JPG/Files/images/lupika/MKGQ3372[1].JPG/Files/images/lupika/IMG_9156[1].JPG

Страница школы в социальной сети Facebook
Кол-во просмотров: 2432

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.