Клавдія Іванівна Шульженко (24.03.1906-17.06.1984)/Files/images/шульженко 3.jpg

Велика і по-справжньому народна співачка, актриса ХХ століття, заслужена радянська артистка (1971). Платівки із записами пісень і романсів в її виконанні розкуповувалися так швидко, що друкувати їх доводилося відразу двом заводам.

Народилась й виросла Клавдія Іванівна в нашому рідному місті - Харкові, який став першим свідком її творчих досягнень. У 1923 році вона стала артисткою Харківського театру драми. У тому ж 1923 році дебютувала як співачка, виконавши романс «Зірки на небі» у виставі «Казнь». У 1928 році Шульженко вперше виступила на великій концертній сцені Маріїнського театру в Ленінграді, після чого працювала там солісткою джаз-оркестру під керуванням Я. Б. Скоморовського.

У жовтні 1931 року в Ленінградському мюзік-холі відбувся акторський дебют К.Шульженко - вона зіграла роль Фунтікової у спектаклі «Умовно вбитий». Музику до цієї вистави написав Дмитро Шостакович, а за диригентським пультом стояв Ісак Дунаєвський. У 1934 році К. Шульженко знялася в кінофільмі режисера М. А. Авербаха «Хто твій друг?» в ролі Віри. У 1936 році були зроблені її перші грамофонні записи.

Владимир КОРАЛЛИ - Клава

У січні 1940 року в Ленінграді був створений джаз-оркестр під керуванням Клавдії Шульженко і Володимира Кораллі, який став дуже популярний і проіснував до літа 1945 року. З першого дня Великої Вітчизняної війни Джаз-оркестр стає Фронтовим джаз-ансамблем, з яким Клавдія Шульженко виступає перед солдатами Ленінградського фронту на передовій.

Оголошення про початок війни застало співачку на гастролях в Єревані. Вона добровільно вступила до лав діючої Червоної армії. Сотні разів співачка виїжджала на фронт, виступаючи перед бійцями. Її пісні звучали на передових і в госпіталях. Наприкінці 1941 року в репертуарі Клавдії Іванівни з'явилась, згодом легендарна, пісня «Синий платочек», написана польським композитором Єжи Петербурзьким.

Клавдия Шульженко - Синий платочек

За час блокади Ленінграда К. Шульженко дала понад 500 концертів для солдатів. Завдяки виконанню фронтових пісень «Синий платочек», «Давай закурим», «Друзья-однополчане» та інших Клавдія Шульженко отримала всерадянське визнання.

Клавдия Шульженко - Давай закурим

Після війни Клавдія Шульженко продовжила свою концертну діяльність. У березні 1954 року вона знімається у фільмі режисера В.Строєвой «Весёлые звёзды».

26 травня 1996 року в Харкові за адресою: пров. Байкальський, д. 1 відкрився міський музей К. І. Шульженко. В експозиції музею представлені особисті речі, концертні костюми, документи та інші реліквії, що належали видатній співачці.


/Files/images/бюст шульженко.jpg На батьківщині в Харкові встановлено бюст співачки.

/Files/images/школа мемориальная доска.jpg У 1995 році дванадцятій музичній школі Харкова присвоєно ім'я Клавдії Шульженко.


На честь співачки названо астероїд 4787 Шульженко.

9 травня 2014 року відбулася прем'єра вистави про життя і творчість співачки "Клавдія Шульженко. Старовинний вальс" в Київському національному академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки (в головній ролі Ольга Когут).

Сторінка школи в соціальній мережі FACEBOOK

Кол-во просмотров: 1073

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.