ВОКАЛЬНО-ХОРОВИЙ ВІДДІЛ
У 2014 році був створений вокально-хоровий відділ школи. Очолила відділ Лупіка І.Ю.
Загальна мета нашої роботи — раннє виявлення та розвиток індивідуальних здібностей учнів, створення умов для їх активної творчості, формування ціннісних орієнтацій у сфері мистецтва загалом та музичному зокрема, підготовка учнів до подальшого продовження навчання на рівні фахової предвищої мистецької освіти.
Навчання має два напрямки: академічний та естрадний спів. За численними проханнями батьків з 2016 року контингент учнів відділу розширився: було створено клас естрадного співу. Педагоги, які викладають цей предмет, мають диплом “Музичне мистецтво естради “.
Обов'язковим предметом для учнів, що навчаються за естрадним напрямом, є предмет “Сценічний рух”. Основним завданням цього предмету є розвиток в учнях правильної постанови та вміння невимушено й чітко керувати своїм тілом, правильно розподіляти сценічний простір та рухатись по сцені під час співу.
Дуже тісно вокально-хоровий відділ співпрацює з лікарем-фоніатром. Вступ на відділ можливий тільки після огляду фоніатора та справки про можливість занять з вокалу. Лікар-фоніатор часто дає професійні поради учням-вокалістам та їх викладачам щодо вокального режиму та охорони дитячого голосу.
З 2019 року контингент відділу складає 70 учнів.
Учні ведуть активну концертно-просвітницьку діяльність. Вони із задоволенням приймають участь у міських, районних та шкільних заходах. Серед учнів відділу багато лауреатів й дипломантів міжнародних, Всеукраїнських, Обласних, міських та районних конкурсів. Багато з них продовжують своє навчання в Харківському музичному училищі ім.Б.Лятошинського, Харківському національному університеті мистецтв ім.І.П.Котляревського (Цьома Ганна, викл. Пріз О.В.), національній музичній академії ім.П.І.Чайковського (випускник школи, учень викл. Пріз О.В. Володимир Черенов), Празькій національній консерваторії (учень викл. Пріз О.В. Ілля Бессараб).
Наразі педагогічний склад викладачів відділу налічує 9 осіб, серед яких є педагоги вищої, першої та другої категорії. Це дуже професійні та завзяті представники своєї справи.
До відділу входять творчі колективи: хор учнів молодших класів “Перлинки”; хор середніх класів “Пролісок”; хор старших класів “Amatus choralis”; вокальний ансамбль учнів старших класів відділу “Мозаїка”; дует у складі Поліни та Софії Сухопар (викладач Пріз О.В.); тріо у складі Бутенко Оксани, Анни та Єлизавети (викладач Лупіка І.Ю.).
У 2018 р. до складу вокально- хорового відділу увійшов хореографічний клас, керівником якого є викладач Безкоровайна О.Л. Зараз 30 учнів цього класу вивчають сучасну хореографію, класичний танець, гимнастику, акробатику, музичну грамоту, історію хореографічного мистецтва. У цих класах діти здобувають професійну хореографічну освіту початкової ланки, що дає можливість вихованцям хореографічних класів з легкістю вступати у середні та вищі заклади професійної мистецької освіти.
Усі діти беруть участь у міських, шкільних та районних заходах, конкурсах та фестивалях різного рівня. Між хореографічними ансамблями та учнями вокально-хорового відділу існує плідна співпраця: з великим натхненням створюються спільні номери хореографів та вокалістів. Тут слід згадати про участь у Всеукраїнському проекті флешмобі “Діти Харкова — за мир” та “Ми діти-ми Всесвіт” , міське свято “Масляна”, мультимедійне міське свято “Чудо-сіті”, міжнародний музичний марафон ”Kharkiv music fest” ТРЦ “Французський бульвар”, Обласний конкурс дуетів, День прапора, День Незалежності України, День вчителя, День Примирення, звітній концерт школи в Національному театрі опери та балету ім.М.Лисенка (ювілейний звітний концерт школи), та численна кількість районних заходів.
Для відкриття класу естрадного співу були створені всі умови. Матеріально-технічне забезпечення: кабінети були оснащені всім необхідним для викладання цього предмету- мікрофони, мікшер, колонки. У великому залі також установлена звукова апаратура та світлове оформлення.
Значною подією у житті школи в цілому та вокально-хорового відділу зокрема стала організація та проведення у 2018 році в нашій школі І міського фестивалю-конкурсу вокального мистецтва“Primavera voce”за підтримки департамента культури Харківської міської ради. Організатором та натхненником цієї мистецької події є директор нашої школи Пріз О.В
На відділі працюють викладачі:
Данильченко Олена Юріївна
Завідуюча вокально-хоровим відділом, хормейстер, викладач 1 категорії.
Стаж роботи 17 років. У 2008 році закінчила Луганський інститут культури і мистецтв, отримавши кваліфікацію «диригент хору, артист хору, викладач». Керівник хору«Пролісок», викладач академічного вокалу.
Учні та колективи Данильченко О.Ю. неодноразово ставали переможцями міських, обласних та міжнародних конкурсів.
У 2021р. Данильченко О.Ю. отримала Подяку від Голови адміністрації Немишлянського району Харківської міської ради «За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у реалізацію державної політики в культурно-освітній галузі району»
Лупіка Ірина Юріївна
Хормейстер, викладач академічного та естрадного співу. Стаж роботи 17 років. Випускниця ДМШ №12 1991 року. У 1996 році закінчила з відзнакою Харківську гуманітарно-педагогічну академію. Надалі продовжила навчання в Харківській академії культури за спеціальністю «Диригент академічного хору, викладач спеціальних дисциплін», яку закінчила з відзнакою.
В даний час є керівником хору молодших класів "Пролісок", вокального ансамблю "Мозаїка", вокального ансамблю молодших класів. Вокальний ансамбль "Мозаїка" і тріо Бутенко є лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських та Обласних конкурсів. Учні Ірини Юріївни активні учасники міських, районних та шкільних заходів та концертів.
За період роботи Лупіка І.Ю. нагороджена подяками, грамотами та дипломами за високий професійний рівень підготовки учнів:
- Подяка від міського голови Г. Кернеса за активну участь у Всеукраїнському музичному проекті «Ми -Всесвіт, Ми- діти» (2019);
- Подяка від Немишлянського відділу культури Департаменту культури Харківської міської ради за багаторічну сумлінну працю, високу професійну майстерність та значний особистий внесок у розвиток культури (2018);
- Подяка від Українського Державного центру позашкільної освіти за високий професіоналізм, сумлінну працю та особистий внесок у розвиток і виховання молодого покоління (2019);
Дипломи: Міжнародний фестиваль - конкурс мистецтва "Grand Art Fest" (м.Київ), International fest “Christmas star” (Грузія), Міжнародний Фестиваль - конкурс “Grandfest” (м.Київ), Міжнародний багатожанровий Фестиваль "Univers Mega Fest” (м.Дніпро), Всеукраїнський багатожанровий конкурс мистецтв "Родина" ім. Н.Яремчука (Болгарія - Україна).
Юрченко Марина Володимирівна
Викладач естрадно-джазового вокалу. Випускниця ДМШ №12 ім. К.І.Шульженко (фортепіанний відділ, клас Пріз Л.І.). Стаж роботи - 3 роки.
У 2018 році закінчила Харківське музичне училище ім.Б.Н.Лятошінского за фахом "музичне мистецтво естради" (клас Іванової Л.П.) і отримала кваліфікацію "педагог вокалу, артист хору та ансамблю".
У 2021 році закінчила Харківську Державну Академію культури за спеціальністю «Естрадний вокал». Отримала кваліфікацію «артист-вокаліст, керівник ансамблю, викладач». Наразі продовжує навчання у ХДАК в магістратурі.
У 2021 році отримала Президентську стипендію для діячів мистецтва.
Веде активну концертну діяльність. Лауреат Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів. Має звання Лаурета Гран-Прі Міжнародного конкурсу у Туреччині.
Стецкович Олена Вікторівна
Викладач естрадного вокалу. Лауреат всеукраїнських та міжнародних естрадно-джазових вокальних конкурсів. Має повну вищу музичну освіту з трьома червоними дипломами. Досвід роботи з дітьми та дорослими більше п'яти років.
Є наукові публікації на теми: «Творчість Стінга в контексті світової культури і музики» (2015р). «Джазові вокально-виконавські традиції в сучасному українському виконавстві» (2016р). «Універсалізм творчої діяльності Г. М. Т Самнера (Стінга) в контексті масової музичної культури другої половини ХХ - початку ХХI століття» (2019 р.).
З 2019 року студентка Харківської державної академії культури в аспірантурі на кафедрі «Музичне мистецтво».
З 2019 року є викладачем сольного співу в ДМШ №12 ім. К.Шульженко.
Бєлоєнко Олена Василівна
Закінчила Харківське музичне училище ім.Б.Лятошинського відділ «Спів» та Харківський національний педагогічний університет ім.Г.С.Сковороди факультет «Музичне мистецтво». Загальний стаж роботи 6,5 років.
Шостенко Павло Дмитрович. Загальний стаж роботи - 11 років
Комментарии