ВІДДІЛ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ

/Files/images/strashok/20191227_135735.jpg

Відділ народних інструментів музичної школи імені Клавдії Шульженко було створено у 1973 році. У 2007 році завідувачем відділом народних інструментів призначений Михайло Іванович Страшок (викладач класу балалайки). Сьогодні педагогами відділу ведеться навчання по класу акордеона, балалайки, бандури, баяна, гітари, домри, цимбалів. Учні, підготовлені педагогами відділу, постійно стають лауреатами та дипломантами міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, беруть активну участь у загальноміських мистецьких заходах.

Досягнення провідних педагогів школи та їх учнів відомі далеко за межами Харкова й України. Естетичне виховання і навчання учнів починається з 6-річного віку. Завдяки турботі міської влади в 2017-2018 навчальному році в значній частині приміщень, де проходить навчальний процес, зроблено ремонт, який відповідає найвищим вимогам. Цей фактор істотно впливає на якість викладання.

Значний вплив на розвиток відділу в цілому здійснюють викладачі старшого покоління: П.Р. Цехмістро (домра, гітара), М.І. Страшок (балалайка). Основа викладацького відділу – талановита творча молодь: Н. Є. Костенко (домра) – кандидат мистецтвознавства, доцент ХНУМ ім. І. П. Котляревського; лауреати міжнародних конкурсів: О.Г.Кулик (гітара), С. В.Нєвєров (баян, акордеон), А.В.Жирова (бандура), А.С.Кущ (цимбали), В.О.Богатирьов (гітара), А.М.Марюхна (гітара) – визнані майстри-виконавці. Ведуть активну творчу і педагогічну діяльність викладачі О. М. Губко (домра), Г.М.Ткаченко (акордеон).

/Files/images/tsimbalne_mistetstvo_2017/DSC_0518.JPG

На відділі працюють блискучі музиканти, дипломанти міжнародних конкурсів, провідні концертмейстери Харківського національного університету мистецтв ім.І.П.Котляревского - Міленіна Т. В., Єфімова Т. Б., і Харківської державної академії культури Давидова І. Г., Вони неодноразово підтверджують свою виконавську майстерність на різних конкурсах і фестивалях.

Учні відділу із задоволенням грають в оркестрі народних інструментів (худ. кер. С. В. Нєвєров) і різних ансамблях: ансамбль народних інструментів «Музичний сувенір» (кер. Н.Є.Костенко, С.В.Нєвєров), тріо і ансамбль балалаєчників (кер. М. І. Страшок), ансамбль гітаристів (кер. О.Г.Кулік), ансамбль акордеоністів (кер. Г.М.Ткаченко), ансамбль бандуристів (кер. А.В.Жирова).

Натхненна праця викладачів і учнів відділу неодноразово отримувала високу оцінку журі різноманітних конкурсів і фестивалів в Києві, Харкові, Одесі, Білгороді, Дніпрі, Донецьку, Запоріжжі, Кропивницькому, Полтаві, Чернігові, Миколаєві, Сімферополі та інших. Те, що відрізняє наш відділ, – це молодість, професіоналізм, висока результативність роботи.

/Files/images/zvuchat_naryu_ins-tyi_domra_27112016/DSC_0690.JPG

Натхненна праця викладачів і учнів відділу неодноразово отримувала високу оцінку журі різноманітних конкурсів і фестивалів в Києві, Харкові, Одесі, Білгороді, Дніпрі, Донецьку, Запоріжжі, Кропивницького, Полтаві, Чернігові, Миколаєві, Сімферополі та інших. Те, що відрізняє наш відділ - це молодість, професіоналізм, висока результативність роботи.

На відділі працюють викладачі:

/Files/images/IMG_4802.JPGСтрашок Михайло Іванович. Завідувач відділом. Страшок Михайло Іванович

Педагог-методист класу балалайки. Стаж роботи 45 років. У 1980 році закінчив Київську державну консерваторію імені П.І.Чайковського (клас заслуженого артиста України, професора Ю.Ю.Алексіка). Брав участь в зйомках і озвучуванні художніх фільмів: «Такі високі гори» (Мосфільм, 1974), «Червоний півень Плімутрок» (кіностудія ім. А. П. Довженка, 1975 г.). Педагог Чернігівського музичного училища імені Л.Н.Ревуцького (1979-1980 рр.).

Серед студентів училища педагога М. І. Страшка – директор Чернігівського музичного училища, заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський, Микола Дука – соліст оркестру Оренбурзького державного народного хору, Олександр Тарабукін – випускник Київської консерваторії.

У 1980-2005 рр. М.І.Страшок служив у Збройних Силах на посаді начальника оркестру – військового диригента. У різні роки з духовим оркестром виступали народні артисти СРСР Юрій Багатіков, Микола Манойло і відомий композитор-пісняр Євген Мартинов.

З 2005 року працює в ДМШ №12 ім. К.І.Шульженко. М. І. Страшок є членом журі всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» (м. Кропивницький).

Серед учнів М.І.Страшка – Тимур Тухтаров, багаторазовий лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів, чотириразовий володар стипендії Харківського міського голови «Обдарованість», володар стипендії Харківської обласної державної адміністрації «Надія Слобожанщини», зараз – студент Харківського музичного училища імені Б. М. Лятошинського; лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олександр Рябовол, Назар Коваленко, Іван Чернець, Антон Партола, Аліна Коваленко. Учні викладача М.І.Страшка беруть участь у майстер-класах, презентаціях, концертах району та міста.

/Files/images/IMG_008524.JPG Костенко Наталія Євгенїївна

Педагог-методист вищої категорії класу домри. Доцент, кандидат мистецтвознавства. Лауреат міжнародних конкурсів.

З 2007 року за сумісництвом працює в ДМШ № 12 ім. К.І.Шульженко. Стаж роботи 15 років. У 2004 році з відзнакою закінчила Харківський державний університет мистецтв ім.І.П.Котляревского і отримала диплом магістра.

У 2007 р закінчила асистентуру-стажування при ХДУМ ім.І.П.Котляревського (творчий керівник заслужений діяч мистецтв України, професор Б.О.Міхєєв). У 2008 р закінчила аспірантуру кафедри інтепретології і аналізу музики ХДУМ ім.І.П.Котляревського (науковий керівник – доктор мистецтвознавства, професор Л.В.Шаповалова).

З 2004 р Н.Є.Костенко викладає на кафедрі народних інструментів України ХДУМ ім.І.П.Котляревського. У 2012 видала монографію «Борис Олександрович Міхєєв». З 2011 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки.

Костенко Н.Є. є неодноразовим учасником та переможцем міжнародних конкурсів і фестивалів в Греції, Італії, Польщі, Німеччини, Росії, України, Угорщини, Франції, Фінляндії. Як солістка неодноразово виступала з симфонічними оркестрами та оркестрами народних інструментів: академічним симфонічним оркестром Запорізької обласної філармонії; академічним симфонічним оркестром Харківської обласної філармонії; симфонічним оркестром Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.Лисенка; симфонічним оркестром Миколаївській філармонії; молодіжним симфонічним оркестром «Слобожанський», симфонічним оркестром і оркестром народних інструментів України ХНУМ ім. І. П. Котляревського.

Записала два аудіо компакт-диска: «Рідний край» і «Домра» (2002, 2007). Нагороджена почесним дипломом Президії академії мистецтв України за високі творчі досягнення в області національного музичного мистецтва. Була стипендіатом фонду Є.Кушнарьова, Г.М.Хоткевіча, О.Масельського, премії «Обдарованість».

Н.Є.Костенко є членом журі міжнародних і всеукраїнський конкурсів, проводить майстер-класи та семінарські заняття для студентів і педагогів музичних училищ, музичних шкіл та шкіл естетичного виховання.

/Files/images/Неверов СВ.jpg Нєвєров Сергій Володимирович

Педагог класу баяна, акордеона. Стаж роботи 15 років. Закінчив Харківський університет мистецтв ім.І.П.Котляревского у 2005 році (магістр). У 2013 році факультет оперно-симфонічного диригування ХНУМ ім. І.П.Котляревського.

Лауреат міжнародних і Всеукраїнських конкурсів як соліст-баяніст (Україна, Польща, Італія). Лауреат всеросійського конкурсу симфонічних диригентів імені І.Мусіна.

Член національної всеукраїнської музичної спілки. Виступав як диригент з оркестрами Радомської філармонії (Польща), Костромської філармонії (Росія), Запорізької філармонії, молодіжним симфонічним оркестром "Слобожанський" (Україна), студентським оркестром народних інструментів ХНУМ ім.І.П.Котляревского.

Нєвєров С.В. створив численні інструментування та аранжування для оркестру і ансамблів (з різними інструментами) народних інструментів, симфонічного оркестру, що застосовуються в навчальній й виконавській практиці. Є керівником ансамблю народних інструментів "Музичний сувенір", який став лауреатом багатьох фестивалів та конкурсів.

/Files/images/bogatirov/Богатырьов.jpg Богатирьов Володимир Олександрович

Викладач класу гітари. Початкову музичну освіту почав вдома. Далі займався по класу гітари в Чугуївській ДМШ. На той же час припадають перші досліди письменництва. По закінченню 9 класу ЗОШ, вступив до Харківського Вищого коледжу мистецтв з класу гітари (Лейбіна А.), контрабасу (Шляхов В.) і диригування (Стрілець Т.). В цей час брав приватні уроки композиції у Турнєєва С.

По завершенню навчання вступив до Харьківської державної академії культури (гітара) та був вільнослухачем Харківського університету мистецтв за спеціальністю "композиція" (клас Турнєєва С.). У 2016 р. первівся на II курс до ХНУМ ім. І.П.Котляревського.

Нині завершує 4-й курс навчання. Лауреат Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Стипендіат премії Харківського міського голови. "Обдарованність".

/Files/images/maryuhna/Марюхна АМ.jpgМарюхна Аліна Миколаївна

З січня 2018 викладач по класу гітари в ДМШ №12 ім. К. І. Шульженко. В 2013 році вступила до Харківського музичного училища ім. Б. М. Лятошинського, де навчалася в класі гітари (Викладач - Кулік О. Г.). По закінченню отримала диплом з відзнакою. В 2017 році вступила до Харківского Національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського, де на цей час навчається по класу гітари у професора Доценка В. І.

Веде активну виконавську діяльність, є лауреатом та дипломантом всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Регулярно бере участь у гітарних фестивалях, майстер-класах, зустрічах з відомими музикантами, виконавцями і композиторами.

/Files/images/gubko_-kontsert/716.jpg Губко Ольга Миколаївна

Викладач вищої категорії класу домри. Педагогічний стаж роботи 11 років. У 2004 році закінчила Чернігівське музичне училище ім. Л. М. Ревуцького по класу домри, у 2009 році - Харківський державний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського (клас доцента Н. Є. Костенко), де здобула кваліфікацію концертний виконавець, артист оркестру (ансамблю) народних інструментів, диригент оркестру народних інструментів, викладач (домра).

З 2008 року почала працювати викладачем класу домри у ДМШ №12 ім. К. І. Шульженко. Вихованці її класу лауреати обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, постійні учасники концертів міського, обласного, всеукраїнського рівнів. Грають з Академічним симфонічним оркестром Харківської філармонії, концертах проекту «Ефект Моцарта», проекту «Kharkiv Music Fest», проектах ОНМЦ ПК і БФ «Харківські асамблеї» «Дитяча філармонія» та інших.

Співпрацює з Обласним навчально-методичним центром підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів: читає лекції на курсах підвищення кваліфікації, приймає участь у Всеукраїнських науково-практичних конференціях.

Займається культурно-просвітницькою діяльністю: працювала ведучою дитячих освітніх концертів у складі Молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський», бере участь у проведенні концертів Міжнародного музичного фестивалю «Харківські асамблеї», є членом оргкомітету Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта».

З 2010 року працює у Харківській обласній філармонії. Постійний учасник і ведуча Авторських концертів відомих музичних діячів України, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів, проектів, що відбуваються у Харкові, Києві, Чернігові. Член Національної всеукраїнської музичної спілки.

/Files/images/kulik/Кулик АГ.jpg Кулік Олександр Геннадійович

Викладач вищої категорії з класу гітари. Випускник класу В. К. Петрова (ХМУ, 2002 р.), В. І. Доценка (магістратура, асистентура-стажування, аспірантура ХДУМ, 2011), викладач Харківського музичного училища ім. Б. М. Лятошинского, пройшов курси виконавської майстерності у Фабіо Занона (Бразилія), Марціна Дилли (Німеччина) Габріеля Бьянко (Франція).

Композитор, аранжувальник, лауреат перших премій багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів,член журіміжнародних конкурсів та фестивалів, автор наукових статей з історії гітарного виконавста.

/Files/images/tsehmistro/Цехмістро ПР.jpg Цехмістро Поліна Романівна

Викладач класу гітари, домри. Стаж роботи 54 роки. За час роботи в музичній школі ( з 1974 року) підготувала велику кількість учнів. Багато з них продовжили навчання в мистецьких закладах та працюють у культурній сфері: А.Сиромятнікова, Н.Смолянік, О.Кірсанова, В.Кіслінська та інші. Також в класі Поліни Романівни навчався видатний спортсмен сучасного паралімпійського спорту (бадмінтон) Юрій Уткін.

/Files/images/tkachenko/ткаченко.jpg Ткаченко Ганна Миколаївна

Викладач класу акордеона та концертмейстер класу естрадного, академічного вокалу. В 1996 році закінчила Харківський університет мистецтв ім. І.П. Котляревського (клас професора Міщенко О.В.). Відвідувала уроки композиції в класі І. Ковача.

Лауреат міжнародних та Всеукраїнських конкурсів ( Італія, Україна). Виступала як солістка на великих сценах України ( ХНАТОБ, Київський концертний зал Україна). Керівник створеного в 2014 році ансамблю акордеоністів ДМШ №12 ім.К.І.Шульженко, який виконує оригінальні аранжування створені керівником.

Галерея "Відділ народних інструментів"

Кущ Анастасія Сергіївна (цимбали)

Мартишко Жанна Володимирівна (гітара)

Жирова Анастасія Володимирівна (бандура)

Давидова Ірина Геннадіївна (концертмейстер)

Єфімова Тетяна Борисівна (концертмейстер)

Міленіна Тетяна Вікторівна (концертмейстер)

Сторінка школи в мережі FACEBOOK
Кол-во просмотров: 1849

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.