ВІДДІЛ ЗАГАЛЬНОГО ФОРТЕПІАНО ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРСТВА
Відділ засновано у 2014 році. Курс загального фортепіано відіграє важливу роль для учнів вокального, струнного, духової та народного відділів. Фортепіано – це другий інструмент, який вивчають юні музиканти. Ці заняття починаються після того, як учні оволодіють початковими навичками гри на своїх основних інструментах.
Юні музиканти за період навчання отримують певні навички: навчаються читати з листа, грати в ансамблі, самостійно і грамотно розбиратися в нотному тексті. Саме гра на фортепіано сприяє розвитку координації рухів, техніки виконання, гармонічного і поліфонічного мислення. Володіння виконавськими навичками на цьому інструменті допомагає учням повніше освоїти світ класичної музики.
Розширюючи художній кругозір, розвиваючи весь комплекс музичних здібностей, заняття позитивно впливають на виконавські можливості учнів в спеціальних інструментальних класах. Освоєння курсу загального фортепіано є також практичною основою для успішного освоєння музично- теоретичних дисциплін - сольфеджіо та музичної літератури.
Відповідно до шкільного навчального плану передбачено наступний обсяг і форма занять: одна академічна година на тиждень індивідуально з кожним учнем. Відповідним чином формуються річні вимоги: зміст навчання передбачає знайомство з нотною грамотою, відпрацювання основоположних піаністичних навичок, читання нотного тексту, знайомство з різними музичними жанрами, стилями і композиторськими іменами. Заняття в класі загального фортепіано допомагають в освіті тих учнів, які в подальшому вступають в музичні училища, і тих, хто після закінчення школи з музикує в колі своїх друзів.На відділі проводяться академічні концерти, концерти для батьків.
Наприкінці року для учнів і батьків проводиться звітний концерт, в якому беруть участь кращі юні музиканти. На відділі працюють викладачі з великим досвідом роботи і значним педагогічним стажем, які знаходять підхід до кожного учня.
Концертмейстери відділу загального фортепіано протягом року забезпечують якісні виступи наших учнів у численних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і концертах школи та міста.
8 основних викладачів та концертмейстерів:
Давидова Ірина Геннадіївна
Завідувач відділу. Концертмейстер першої категорії, освіта вища. Кваліфікація - концертмейстер, викладач, артист камерного ансамблю. Закінчила Запорізьке музичне училище(1985 р.) та Харківський інститут мистецтв (1991 р.).
З 1989 року працювала концертмейстером в Харківській державній академії культури. З 2011 року почала працювати в ДМШ №12 ім. К.І. Шульженко спочатку як сумісник, а з 2017 року як основний співробітник. Концертмейстер струнного та вокально-хорового відділів, викладач загального фортепіано. Лауреат та дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Загальний стаж роботи 32 роки.
Звягінцева Олена Олегівна
Концертмейстер вищої категорії. Загальний стаж роботи - 27 років. Закінчила Дзержинське музичне училище Донецької області(1994); Луганський педагогічний університет ім.Т. Г. Шевченко (2001).
З 1993 року працювала викладачем фортепіано та концертмейстером в музичній школі. З 2001-2014 роки – в Дзержинському музичному училищі Донецької області.
В ДМШ №12 працює з 2014 року. Лауреат та дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Блага Вікторія Миколаївна
Концертмейстер струнно-смичкового вiддiлу. Закiнчила Харкiвське музичне училище iм.Б.М.Лятошинського. Стаж роботи 40 рокiв, з яких 30 у ДМШ №12. Неодноразовий переможець регiональних та мiжнародних конкурсiв з учнями та ансамблями вiддiлу (міста Харкiв, Дніпро, Шостка, Умань, Ялта, Алупка).
Багато випускникiв продовжили музичну освiту в Харківському музичному училищі, Харківському державному університеті мистецтв ім.І.П.Котляревського i стали професiйними музикантами.
Єфімова Тетяна Борсівна
Ведучий концертмейстер вищої категорії. Освіта вища спеціальна. Закінчила Cередню Музичну Спеціальну школу в м.Харкові, Харківський Національний Університет мистецтв ім.І.П.Котляревського. Кваліфікація - концертний виконавець, концертмейстер, викладач, артист камерного ансамблю.
З 1990 року працює в Університеті мистецтв на кафедрі народних інструментів України на посаді ведучого концертмейстера. З 2008 року працює концертмейстером за сумісництвом в ДМШ №12 ім. К.І.Шульженко у класі М.І.Страшка (балалайка).
Лауреат та дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Бере активну участь у організації та проведенні різноманітних заходів Харківського методичного центру. Неодноразово проводила майстер-класи на теми професіоналізму у справі концертмейстерства.
Має великий перелік концертних виступів на різних сценах України та Харкова. Загальний стаж роботи 31 рік.
Маміна Анна Миколаївна
Стаж роботи -14 років. Концертмейстер вищої категорії.
Випускниця Харківської середньої спеціальної музичної школи-інтернату (клас Народної артистки України, професора Т.Б.Веркіної). З відзнакою закінчила Харківський національний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського, отримавши кваліфікацію викладача вищих навчальних закладів, концертмейстера та учасника камерного ансамблю.
Останні декілька років веде активну концертмейстерську діяльність, що відмічено дипломами конкурсів різного рівня.
Учні Анни Миколаївни неодноразово нагороджувалися стипендією Обласної державної адміністрації "Надія Слобожанщини" та "Кращий учень закладу", вступають до вищих навчальних закладів України та закордону.
Мухаметова Анна Вікторівна
Концертмейстер першої категорії. Загальний стаж роботи - 27 років. Працює у класі домри, ударних інструментів та сольного співу. У 1989 році закінчила Харківський національний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського.
Має подяки «Кращий концертмейстер» на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У дуеті з Ларисою Давидович (сопрано) брала участь в концертах Харківської обласної філармонії, Художньому музеї, Бібліотеці ім. К. Станіславського, тощо.
Викладачі та концертмейстери відділу ведуть активну концертну діяльність.
Завдяки натхненню та творчій ініциативі на відділі існують викладацькі колективи у вигляді фортепіанних дуетів у складі: Давидова Ірина - Блага Вікторія, Мухаметова Анна - Звягінцева Олена.
Поступово два дуети трансформувались у фортепіанний квартет "КварТет-а-Тет", який є активним учасником концертних заходів школи. Репертуар колективу складається з творів класичної та сучасної музики.
А Хачатурян Танец с саблями
Э Л Уэббер Призрак оперы
Комментарии