ВІДДІЛ ЗАГАЛЬНОГО ФОРТЕПІАНО ТА КОНЦЕРТМЕЙСТЕРСТВА

Відділ засновано у 2014 році. Курс загального фортепіано відіграє важливу роль для учнів вокального, струнного, духової та народного відділів. Фортепіано – це другий інструмент, який освоюють юні музиканти. Ці заняття починаються після того, як учні оволодіють початковими навичками гри на своїх основних інструментах. Юні музиканти за період навчання отримують певні навички: навчаються читати з листа, грати в ансамблі, самостійно і грамотно розбиратися в нотному тексті. Саме гра на фортепіано сприяє розвитку координації рухів, техніки виконання, гармонічного і поліфонічного мислення. Володіння виконавськими навичками на цьому інструменті допомагає учням повніше освоїти світ класичної музики. Розширюючи художній кругозір, розвиваючи весь комплекс музичних здібностей, заняття позитивно впливають на виконавські можливості учнів в спеціальних інструментальних класах. Освоєння курсу загального фортепіано є також практичною основою для успішного освоєння музично- теоретичних дисциплін - сольфеджіо та музичної літератури.

Відповідно до шкільного навчального плану передбачено наступний обсяг і форма занять: одна академічна година на тиждень індивідуально з кожним учнем. Відповідним чином формуються річні вимоги: зміст навчання передбачає знайомство з нотною грамотою, відпрацювання основоположних піаністичних навичок, читання нотного тексту, знайомство з різними музичними жанрами, стилями і композиторськими іменами. Заняття в класі загального фортепіано допомагають в освіті тих учнів, які в подальшому вступають в музичні училища, і тих, хто після закінчення школи з музикує в колі своїх друзів.На відділі проводяться академічні концерти, концерти для батьків.

Наприкінці року для учнів і батьків проводиться звітний концерт, в якому беруть участь кращі юні музиканти. На відділі працюють викладачі з великим досвідом роботи і значним педагогічним стажем, які знаходять підхід до кожного учня.

Концертмейстери відділу загального фортепіано протягом року забезпечують якісні виступи наших учнів у численних обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах і концертах школи та міста.

8 основних викладачів та концертмейстерів:

/Files/images/IMG_4760.JPGЗвягинцева Олена Олегівна Завідувач відділу. Концертмейстер Вищої категорії. Закінчила Дзержинське музичне училище Донецької області(1994); Луганський педагогічний університет ім.Т. Г. Шевченко (2001). З 1993 року працювала викладачем фортепіано та концертмейстером в музичній школі. З 2001-2014 роки – в Дзержинському музичному училищі Донецької області. В ДМШ №12 працює з 2014 року. Лауреат та дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

/Files/images/blagaya/Блага.jpgБлага Вікторія Миколаївна Концертмейстер струнно-смичкового вiддiлу. Закiнчила Харкiвське музичне училище iм.Б.М.Лятошинського. Стаж роботи 40 рокiв, з яких 30 у ДМШ №12. Неодноразовий переможець регiональних та мiжнародних конкурсiв з учнями та ансамблями вiддiлу (міста Харкiв, Дніпро, Шостка, Умань, Ялта, Алупка). Багато випускникiв продовжили музичну освiту в Харківському музичному училищі, Харківському державному університеті мистецтв ім.І.П.Котляревського i стали професiйними музикантами.

/Files/images/muhametova/мухаметова.jpgМухаметова Анна Вікторівна Мухаметова Анна Вікторівна. Концертмейстер вищої категорії. У 1989 році закінчила Харківський національний університет мистецтв ім. І.П.Котляревського (факультет фортепіано), де здобула кваліфікацію педагога, концертмейстера, соліста камерного ансамблю. У 1990 році почала працювати концертмейстером в ДМШ №8 ім. П.Д.Гайдамаки у класі домри, скрипки, хорового співу та викладачем фортепіано. За сумісництвом працювала у Харківському національному педагогічному університеті ім.Г.Сковороди на кафедрі вокально-хорового співу та Харківській середній спеціалізованій музичній школі-інтернаті у класі скрипки. З 2019 року працює У ДМШ №12 ім. К.І.Шульженко у класі домри, ударних інструментів і сольного співу. Має подяки «Кращий концертмейстер» на обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах. У дуеті з Ларисою Давидович (сопрано) грала концерти у Харківській обласній філармонії, Художньому музеї, Бібліотеці ім. К. Станіславського, тощо. Поглиблено вивчала психологію в Міжрегіональній Академії управління персоналом, де в 2015 році здобула другу вищу освіту зі спеціальності «Практична психологія», має Диплом спеціаліста №172160

/Files/images/linnik/линник.jpgЛинник Марія Сергіївна Старший викладач кафедри концертмейстерської майстерності Харківського державного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського, кандидат мистецтвознавства. Закінчила ХДУМ ім. І.П.Котляревського (1994-1999, диплом з «відзнакою») за спеціальністю «фортепіано». Працювала артистом оркестру Харківської обласної філармонії (партії фортепіано, челести, спінету, 1996-2002), неодноразово брала участь у концертної діяльності МАСО «Слобожанський» в якості артиста оркестру(виконання партії фортепіано, челести, спінету) та соліста. Постійно виступає у відкритих концертах, майстер-класах та заходах університету (в якості соліста і ансамбліста). Активно займається науковою діяльністю, бере участь у наукових конференціях, має опубліковані праці у вітчизняних і міжнародних збірках. 01 липня 2015 р. захистила дисертацію на тему «Роль діяльності Р.В.Геніки у музичному житті Харкова кінця XIX – початку XX сторіч».

/Files/images/davyidova/изображение_viber_2019-11-14_21-51-10.jpgДавидова Ірина Геннадіївна Концертмейстер першої категорії, освіта вища. Кваліфікація - концертмейстер, викладач, артист камерного ансамблю. Закінчила Запорізьке музичне училище(1985 р.) та Харківський інститут мистецтв (1991 р.). З 1989 року працювала концертмейстером в Харківській державній академії культури. З 2011 року почала працювати в ДМШ №12 ім. К.І. Шульженко спочатку як сумісник, а з 2017 року як основний співробітник. Концертмейстер струнного та вокально-хорового відділів, викладач загального фортепіано. Лауреат та дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Загальний стаж роботи 30 років.

Чернявськая Марина Валеріївна

Ткаченко Анна Миколаївна

Алабі Тетяна Валентинівна

Маміна Анна Миколаївна
Сумісники:

Міленіна Тетяна Вікторівна

Єфимова Тетяна Борисівна


Сторінка школи в соціальній мережі FACEBOOK

Кол-во просмотров: 1025

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.