Вернуться к просмотру сайта

/Files/images/muhametova/psiholog/Тривожність.jpg Як подолати тривожність

Військові психологи вважають, що зі станом тривоги організм легше справляється, коли ми перестаємо чинити опір реальності. Простіше боротиметься з тривожністю і панікою, якщо прийняти війну як вона є та адаптуватися до реалій, терпляче переносячи її тягарі.

По-перше, треба прийняти, що. не все у цьому світі знаходиться у зоні нашої відповідальності Нам здається, що лише від нашого правильного вибору залежить абсолютно все у нашому житті та житті наших батьків чи дітей.

Але далеко не тільки від нас. Зніміть цю гіпер відповідальність, як надважкИй рюкзак зі своїх плечей. Дайте йому зникнути. Так.

Ми можемо помилятися, ми можемо не помилятися. Це не вбереже абсолютно. Дотримуватися техніки безпеки беззаперечно треба, але неможливо бути впевненим, що ми все виконали досконало. В сучасній Україні є постраждалі, є трагедії, є прильоти, це сьогодні наше життя. І треба це прийняти.

По-друге – це здатність впоратися зі складними життєвими подіями та відновитися після труднощів чи стресу, в сучасній психології є такий термін – резильєнтність.

І тут треба прийняти, що не дивлячись на скрутні обставини, ми можемо зранку випити каву як робимо зазвичай, пройти вулицею до супермаркету та купити щось смачненьке до вечері, провести уроки онлайн, отримати зарплатню, то що…

Ці деталі дають ту самурезильєнтність, пружність інтелектуальних та емоційних м’язів, що надає людині можливість витримувати себе, небезпеку і стресові ситуації максимально достойно та знову і знову відновляти свій життєвий ресурс.

По-третє – це практика мислення та дій, які надають можливість подолати тривожність. Ви зараз отримаєте не тільки особисто мій практичний досвід, а і багатьох людей, які вже отримали результати за допомогою цих підказок.

1. Сформувати спокійне відношення до сигналу тривоги

Що мається на увазі?

Тривоги час від часу звучать, і це нажаль не прогнозовано. Але, (убезпечивши себе та рідних) треба продовжувати жити, нехай і за скУтих умов. Немає світла – є ліхтарик на лобі. Ця трудова активність здатна повернути людину в ритм нормального життя.

2. Розвинути у собі здатність жити мирним життям у воєнний час

Плануйте, пишіть плани. Але психологи радять замінити далекі плани на короткострокові та підлаштувати їх під свій звичний спосіб життя. Почніть щось нове для себе – вивчення іноземної мови, наприклад. Це допоможе врятувати свою психіку.

3. Займайтесь спортом

Це не означає, що необхідно влаштовувати пробіжки в екстремальних умовах, але фізичну активність слід проявляти. Банально можна просто поприсідати, походити або зробити 30 віджимань від стінки.

4. Обмежте час на перегляд або читання новин

Під час війни у багатьох людей виробляється шкідлива звичка - постійно стежити за новинами. Через це – почуття тривоги посилюється. Постарайтеся приділяти менше часу читанню новин про війну.

5. Розмовляйте

Говоріть своїм рідним та близьким про те, що ви щасливі бути разом. Що це велика удача, що ви можете говорити телефоном, обговорювати погоду, то що.

6. Давайте рідним та близьким відчуття, що їм раді, що вони дійсно бажані

Для людини найбільш безпечне відчуття — коли вона є об'єктом любові. Якщо хочете когось підтримати, покажіть, що ця людина для вас насправді важлива і ви хочете насолоджуватися кожною хвилиною поруч із нею.

7. Що робити, коли ви відчуваєте напад тривожності:

- Задайте питання, що робити? – зробіть необхідне, наприклад лягайте між двох стін та обгорніться подушками, інше.

- Помасажуйте пальці рук та ніг до появи тепла в кінцівках та вдягніть теплі шкарпетки.

- Сконцентруйте увагу на диханні, без підрахунку, просто спостерігайте за вдихом і видихом, поки серце не почне битися спокійніше.

- Подумайте або проговоріть про себе: "Якщо я чую вибух, це не мій вибух" або заздалегідь продумайте те, що здатно швидко вас заспокоїти.

- Якщо думки все ж таки продовжують атакувати, встаньте та запишіть все, що вас турбує. Потім знову лягайте. Щоб асоціація залишилася – лягаю для того, щоб спати. Всі думки – сидячи і на папері.

- Випийте заспокійливе, якщо треба.

Висновок:

Холодний розум та спокій – найефективніша зброя сьогодні. Ми – сильний народ і нас ніхто не здолає! Слава Україні!

Кол-во просмотров: 65

Комментарии

Для того, чтобы оставить комментарий на сайте, залогиньтесь или зарегистрируйтесь, пожалуйста.